ثبت نام دوره های کلاسینو آغاز شد.

روش مطالعه ریاضیات کنکور ریاضی

درس ریاضیات در رشته ریاضی یکی از مهم ترین دروس برای دانش آموزان رشته ریاضی محسوب می شود. به همین دلیل یادگیری کامل آن بر نتیجه گیری داوطلب کنکوری رشته ریاضی تاثیر مستقیم و قابل توجهی دارد. در این نوشته به آموزش روش صحیح مطالعه ریاضیات کنکور ریاضی می پردازیم، با ما همراه باشید.

ریاضیات کنکور ریاضی

ریاضیات کنکور ریاضی شامل حسابان، هندسه، گسسته و آمار می باشد و تعداد 40 تست را شامل می شوند و مدت زمان پاسخ گویی به سوالات ریاضیات کنکور ریاضی 70 دقیقه می باشد.

برای اینکه بتوانید در کنکور رشته ریاضی نتیجه مطلوب خود را دریافت کنید، لازم است نکات زیر را رعایت کنید:

 • مفاهیم پایه ریاضی را به خوبی یاد بگیرید
 • تست بزنید
 • از زمان خود به درستی استفاده کنید
 • از پاسخنامه های تشریحی استفاده کنید
 • تست های جامع بزنید
 • نکات تستی را جمع آوری کنید

مفاهیم پایه ریاضی را به خوبی یاد بگیرید

برای اینکه بتوانید بخش سوالات ریاضیات کنکور ریاضی درصد بالایی را کسب کنید، لازم است مفاهیم پایه ریاضی را به خوبی یاد بگیرید. اگر پایه ریاضی شما ضعیف است، باید ابتدا مفاهیم پایه را به خوبی یاد بگیرید.

صرفاً حفظ کردن فرمول ها و مفاهیم ریاضی کافی نیست. برای اینکه بتوانید در تست های ریاضی موفق شوید کافی نیست، باید مطالب را به صورت مفهومی یاد بگیرید. برای این کار می توانید از روش های مختلفی مانند حل تمرینات، مرور مطالب و استفاده از تکنیک های یادگیری استفاده کنید.

تست بزنید

تست زدن بهترین راه برای یادگیری ریاضی است، هرچه بیشتر تست بزنید، مهارت شما در حل مسائل ریاضی افزایش پیدا می کند. برای تست زدن ریاضی، می توانید از کتاب های کمک آموزشی و آزمون های آزمایشی استفاده کنید.

از زمان خود به درستی استفاده کنید

در جلسه امتحان، سعی کنید زمان خود را به درستی مدیریت کنید و به هر سوال به اندازه کافی زمان اختصاص دهید، برای مدیریت زمان، می توانید از تکنیک های مختلفی مانند ضربدر زدن سوالات و زمان بندی برای حل سوالات استفاده کنید.

از پاسخنامه های تشریحی استفاده کنید

پس از حل هر تست، پاسخ خود را با پاسخنامه تشریحی مقایسه کنید تا اشکالات خود را برطرف کنید. برای این کار، می توانید از کتاب های کمک آموزشی و کلاس های درس کمک بگیرید.

تست های جامع بزنید

برای اینکه بتوانید در کنکور موفق شوید، لازم است تست های جامع بزنید. این تست ها به شما کمک می کند تا با انواع سوالات کنکور آشنا شوید.

نکات تستی را جمع آوری کنید

پس از حل هر تست، نکات تستی را جمع آوری کنید. این نکات به شما کمک می کند تا در آینده از اشتباهات خود جلوگیری کنید.

نحوه تست زدن ریاضی رشته ریاضی

 • ابتدا سوال را به دقت بخوانید

قبل از شروع به حل سوال، مطمئن شوید که سوال را به درستی متوجه شده اید. برای این کار، سوال را چند بار بخوانید و مطمئن شوید که همه مفاهیم آن را درک کرده اید.

 • از روش های مختلف برای حل سوال استفاده کنید

اگر یک روش برای حل سوال جواب نداد، از روش های دیگر استفاده کنید. برای این کار، می توانید از روش های حل سوال که در کتاب های کمک آموزشی و کلاس های درس یاد گرفته اید استفاده کنید.

 • زمان خود را مدیریت کنید

در جلسه امتحان، سعی کنید زمان خود را به درستی مدیریت کنید و به هر سوال به اندازه کافی زمان اختصاص دهید. برای مدیریت زمان، می توانید از تکنیک های مختلفی مانند ضربدر زدن سوالات و زمان بندی برای حل سوالات استفاده کنید.

چگونه تست بزنیم؟

برای اینکه بتوانید در تست های ریاضی موفق شوید، لازم است نکات زیر را رعایت کنید:

 • تست های متنوع بزنید

برای اینکه بتوانید با انواع سوالات ریاضی آشنا شوید، لازم است تست های متنوع بزنید. این تست ها را می توانید از کتاب های کمک آموزشی و آزمون های آزمایشی تهیه کنید.

 • تست ها را با دقت حل کنید

برای اینکه بتوانید از تست ها بیشترین بهره را ببرید، لازم است آنها را با دقت حل کنید. پس از حل هر تست، پاسخ خود را با پاسخنامه تشریحی مقایسه کنید و اشکالات خود را برطرف کنید.

گاهی دانش آموزان حتی با طری کردن مراحل و موارد گفته شده باز هم در تست زنی ضعف هایی داشته و درصد های پایینی را گزارش می کنند.

می توان علت این مشکل را عدم یادگیری صحیح این درس به صورت اصولی دانست که در چنین مواردی معمولا دانش آموزان عملکرد ضعیف معلم را گزارش می دهند.

در چنین شرایطی به دانش آموزان رشته ریاضی و داوطلبان کنکور رشته ریاضی توصیه می شوداگر هدف کسب درصد بالا در این درس را دارند، باید مباحث ریاضیات را به طور کامل و از پایه از یک استاد توانمند یاد بگیرند.

بهترین کلاس ریاضی کنکور

کلاسینو با در نظر داشتن اهمیت یادگیری دروس اختصاصی و تاثیر مستقیم آن بر آینده دانش آموزان دوره های آنلاین آموزش کامل (هم مفهوم و هم روش تست زنی) را با تدریس بهترین اساتید کشور برگزار می کند.

دوره های ریاضیات کنکور رشته ریاضی در کلاسینو شامل:

 • دوره حسابان کنکور ریاضی
 • دوره هندسه و گسسته کنکور ریاضی
 • دوره آمار و احتمال سال یازدهم

دوره حسابان کنکور ریاضی کلاسینو

دوره حسابان کنکور ریاضی کلاسینو توسط سه استاد با تجربه و توانمند ارائه شده است که دانش آموزان و داوطلبان کنکور رشته ریاضی می توانند یکی از سه استاد را برای شرکت در کلاس انتخاب نمایند.

اساتید دوره حسابان کنکور ریاضی کلاسینو

اساتید دوره حسابان کنکور ریاضی کلاسینو :

 • استاد آریان حیدری
 • استاد بابک سادات
 • استاد بهرام جلالی
 • استاد محمد صحت کار

دوره هندسه و گسسته کنکور ریاضی

دوره هندسه و گسسته کنکور ریاضی در کلاسینو توسط استاد محمد صحت کار و استاد بهرام جلالی تدریس و ارائه شده است.

دوره آمار و احتمال کنکور رشته ریاضی

دوره آمار و احتمال کنکور رشته ریاضی توسط استاد محمد صحت برگزار می شود.

ثبت نام در کلاس های آنلاین ریاضیات کلاسینو

برای ثبت نام و اطلاع از هزینه های هر دوره روی لینک زیر کلیک کنید:

ثبت نام کلاسینو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *